در حال بارگذاری ...
 • برگزاری وبینار گام دوم انقلاب اسلامی در دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمانشاه

  حضرت آیت الله علما :در اموری مانند فناوری هسته ای ثابت کردیم که ما می توانیم و به فرموده مقام معظم رهبری غربی ها و اروپایی ها ناراحت این مسئله نیستند که ما فناوری هسته ای داشته باشیم بلکه به این دلیل ناراحت هستند که ما خود به این مهم دست پیدا کرده ایم. ماموستا ملاقادر قادری:خدا را شاکریم که عمر انقلاب ما به 40 سالگی رسیده است و بیانیه گام انقلاب به نسل آینده این مهم را یادآور می شود که اسلام و انقلاب به سادگی حفظ نشده است بلکه با ایستادگی و مقاومت در برابر زورگویان و قدرت طلبان به دست آمده است. دکتر مهدی :باید این سند را براساس استانداردهای جهانی دید.چون یک رهبر ارزشمند که خود رییس جمهور ، مبارز انقلابی و امام جماعت بوده  و تجارب بسیاری داشته است آن را در 40 سالگی انقلاب ارائه داده ویک سند کاملا علمی بوده و حتی دشمنان هم نمی توانند علمی بودن آن  را نادیده بگیرند. دکتر شیرزادی :کارنامه 40 ساله انقلاب در خارج و داخل کشور بسیار درخشان است . در داخل به کشوری پیشرفته  و در خارج به

   

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمانشاه ، وبینار گام دوم انقلاب اسلامی با حضور آیت الله علما ، امام جمعه محترم کرمانشاه و رییس شورای سیاست گذاری گام دوم انقلاب اسلامی در استان کرمانشاه ، حاج آقا ماموستا ملاقادر قادری ، امام جمعه محترم مردم شهرستان پاوه ، دکتر رضا مهدی معاون محترم دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای و دکتر شیرزادی رییس محترم دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمانشاه روز چهارشنبه مورخ 08 / 11 / 1399 برگزار شد.

  در ابتدای این وبینار ، آقای دکتر شیرزادی ضمن تشکر از مدعوین محترم و حاضرین در این جلسه ، پیام های بیانیه گام دوم انقلاب را در 9 بند به صورت خلاصه به شرح دیل بیان داشتند:

  1. تکریم و تعظیم ملت ایران
  2. اضافه کردن شعارهای جدید به شعارهای انقلاب
  3. انقلابی ماندن
  4. ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت
  5. تاکید بر بدیع و نوآورانه و اصیل بودن انقلاب اسلامی
  6. بازتاب انقلاب اسلامی در نظام بین الملل
  7. اعتقاد به اصل ما می توانیم.ایشان در خصوص این بند افزودند که این مهم به اساتید و دانشجویان عزیز مربوط می باشد
  8. تاکید بر دستاوردهای انقلاب اسلامی
  9. کارنامه درخشان 40 ساله انقلاب اسلامی در داخل و خارج کشور.در داخل به کشوری پیشرفته  و در خارج به قدرت منطقه ای تبدیل شده است

  ایشان در ادامه به خیز دوم انقلاب اشاره داشتند و گفتند: نقش جوانان در این خیزش در بحث پژوهش مورد نظر می باشد.

  وی در ادامه فلسفه کاری دانشگاه فنی و حرفه ای را تربیت نیروی کارآفرین و آچار به دست دانستند و افزودند : وظیفه دانشگاه فنی و حرفه ای با داشتن بیش از 180 مرکز و به عنوان بزرگترین دانشگاه در سراسر کشور ، مهارت محور بودن است.

  رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در پایان به معرفی این دانشگاه پرداختند وتاکید داشتند که دانشگاه فنی استان کرمانشاه با قدمت بیش از نیم قرن و داشتن ظرفیت های بسیار از لحاظ نیروی انسانی و امکانات آموزشی ، کارگاهی و آزمایشگاهی آمادگی لازم را دارد که در گام دوم انقلاب و دانشگاه های نسل سوم ، در رفع معضل اصلی کشور که همانا بیکاری جوانان است ، با تمام وجود تلاش داشته باشد.

  حضرت آیت الله علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم کرمانشاه و رییس شورای سیاست گذاری بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در استان کرمانشاه ، یکی از اقدامات شایسته بیانیه گام دوم انقلاب مخاطب قراردادن جوانان دانستند و افزودند :مقام معظم رهبری در این بیانیه حدود 40 مورد جوانان عزیز را نام برده اند و  مورد خطاب قرارداده اند.

  ایشان به توجه همه ملتها به جوانان به عنوان یک سرمایه عظیم تاکید داشتند و فرمودند : رسول خدا می فرمایند : در روز قیامت کسی قدم از قدم برنمی دارد مگر از سرمایه جوانی از او سئوال شود. واین فرمایش پیامبر اسلام را گواه بر سرمایه بزرگ بودن جوانان دانستند.

  امام جمعه محترم کرمانشاه به اهمیت نسل جوان در نزد امام راحل اشاره داشتند و گفتند : در زمان جنگ تحمیلی حضرت امام خمینی (ره) از میان جوانان فرماندهان جنگ را انتخاب می کردند.

  نماینده محترم ولی فقیه در استان کرمانشاه، در ادامه به اهمیت نسل جوان در بین بزرگانی همچون آیت الله فلسفی ،علامه طباطبایی ،شهیدان مطهری ، مفتح و باهنر پرداختند و افزودند : علامه طباطبایی در ایام کهن سالی هم هر هفته جهت تدریس فلسفه اسلام و دین و روش رئالیستی به جوانان هرهفته با اتوبوس سفر می کردند.

  حضرت آیت الله علما ضمن گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، این فرموده امام راحل را که ما می توانیم را یادآور شدند و گفتند :  در اموری مانند فناوری هسته ای ثابت کردیم که ما می توانیم و به فرموده مقام معظم رهبری غربی ها و اروپایی ها ناراحت این مسئله نیستند که ما فناوری هسته ای داشته باشیم بلکه به این دلیل ناراحت هستند که ما خود به این مهم دست پیدا کرده ایم.

  حاج آقا ماموستا ملاقادر قادر ، امام جمعه محترم مردم شهرستان پاوه ، سخنران دیگر این وبینار ضمن تبریک فرارسیدن سالرزو پیروزی انقلاب اسلامی از آقای دکتر شیرزادی برای فراهم نمودن این جلسه وبیناری تقدیر و تشکر نمودند.

  ایشان در ادامه به اهمیت عدد 40 در آیین اسلام اشاره داشتند و فرمودند: خدا را شاکریم که عمر انقلاب ما به 40 سالگی رسیده است و بیانیه گام انقلاب به نسل آینده این مهم را یادآور می شود که اسلام و انقلاب به سادگی حفظ نشده است بلکه با ایستادگی و مقاومت در برابر زورگویان و قدرت طلبان به دست آمده است.

  وی با اشاره به این نکته که بنده یک طلبه هستم و بیانیه گام دوم انقلاب با سرفصل معنویت و اخلاق تناسب دارد ، افزود : پیام این سرفصل تقویت ایثار،بصیرت و اخلاق است.

  امام جمعه محترم شهرستان پاوه در پایان با تاکید بر این نکته که اگر مثل این 4 دهه که در کنار هم بوده ایم و در مقابل زورگویان ایستادگی کرده ایم در کنار هم بمانیم انقلاب را بیمه کرده ایم ، به خطر تهاجم جدید برای جوانان اشاره داشتند و فرمودند :امروز شاهد تهاجم بسیار به قلب جوانان و خانه های خود هستیم و باید در دهه پنجم آگاهانه و با بصیرت در برابر این تهاجم فرهنگی دشمنان مقاومت کنیم و در کلاس های درس و دانشگاه جوانان خود را آگاه کنیم که فریب دشمن را نخورند.

  سخنران آخر این جلسه وبیناری آقای دکتر رضا مهدی معاون محترم دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای ضمن تشکر و آرزوی سلامتی برای آیت الله علما و ماموستا ملاقادر قادری و تبریک ایام دهه فجر ، ابراز امیدواری کردند که دانشگاه فنی و حرفه ای همیشه از وجود این عزیزان استفاده نمایند.

  ایشان در ادامه بیانیه گام دوم انقلاب را در دو مورد کارکردها و ویژگی ها خلاصه کردند. وی کارکردهای گام دوم انقلاب را در 5 مورد ذیل دانستند:

  1-سند بیانیه گام دوم به مثابه سند ارزشمند علمی . باید این سند را براساس استانداردهای جهانی دید.چون یک رهبر ارزشمند که خود رییس جمهور ، مبارز انقلابی و امام جماعت بوده  و تجارب بسیاری داشته است آن را در 40 سالگی انقلاب ارائه داده ویک سند کاملا علمی بوده و حتی دشمنان هم نمی توانند علمی بودن آن  را نادیده بگیرند.

  2-بیانیه گام دوم و نقشه راه برای آینده : هرکشوری که می خواهد رشد کند باید نقشه راه داشته باشد . رهبر معظم انقلاب این نقشه راه را در اوج پختگی انقلاب ارائه نموده اند و نقشه راه را برای آینده ترسیم کرده اند.مردم ایران باید از رهبر فرزانه انقلاب یرای این نقشه راه تشکر کنند.

  3- بیانیه گام دوم جدیت و موضوعیت : پیشرفت و توسعه برای نظام . این سند سرشار از مفاهیم و ادبیات توسعه است.این پیام مبارک برای جوانان و مردم ایران است  و نشان از دغدغه رهبری است

  4-بیانیه گام دوم، دمیدن روح امید و نشاط در کشور.این سند دلالت بر شجاعت و دلیری در تمام اقشار مردم بی توجه به جنسیت و  قومیت دارد.

  5- بیانیه گام دوم و فراخوان مشارکت در ادامه پیشرفت کشور

  معاونت دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در ادامه ویژگی های اساسی بیانیه گام دوم انقلاب را نیز به شرح ذیل عنوان داشتند:

  1-واقع گرایی و واقع بینی و اشراف به نقاط قوت و ضعف و فرصتها و تهدیدها.مقام معظم رهبری به نقاط قوت و ضعف اشراف کامل دارند

  2-آینده نگری هوشمندانه و مسئولانه

  3-پیوستگی میان گذشته ، حال و آینده

  4-رویکرد استراتژیک و راهبردی به نظام حکمرانی و پیشرفت کشور

  لازم به ذکر است به علت محدودیت فضای skyroom فقط قادر به میزبانی از 300 نفر کاربر بودیم و جادارد از تمام عزیزانی که قادر به شرکت در جلسه به علت این محدودیت نبودند صمیمانه عذر خواهی کنیم و از تمام عزیزانی که از سراسر کشور مهمان نشست وبیناری ما بودند تشکر و قدر دانی می نماید

   

  نظرات کاربران