در حال بارگذاری ...
 • دیدار ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمانشاه با مدیرکل صدا و سیما

  به گزارش روابط عمومی استان کرمانشاه، در ابتدای این دیدار، جناب مهندس افشین امیری ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه به اصل مهم تولید محتوا اشاره داشتند و گفتند :  در تولید محتوا  نیاز داریم که از اساتید ارجمند و آگاه در امور فرهنگی و تربیتی استفاده کنیم  .  ایشان  نقش صدا وسیما در جامعه به مثابه پلی بین مردم و مسئولین دانستند و افزودند: امروز کار در رسانه مشکلات و سختی هایی دارد.امروز درگیر جنگ نرم هستیم.همین گوشی هایی که در دست مردم است می تواند به شکل  یک فرصت و یک تهدید باشد .

  مدیر کل صدا وسیمای استان کرمانشاه ضریب نفوذ رسانه در بین جامعه و اعتماد مردم به صدا و سیمارا بسیار قابل توجه دانستند و بیان داشتند : بیش از ۸۲ درصد از مردم اخبار کرونا را از صداو سیما دنبال کردند .

  در ادامه جناب آقای دکتر شیرزادی رییس محترم دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمانشاه ضمن تقدیر و تشکر از جناب آقای مهندس امیری و همکاران محترم ایشان در خصوص پوشش اخبار دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمانشاه خواستار افزایش تعامل بین دانشگاه فنی و حرفه ای و صدا و سیما شدند. جناب آقای دکتر شیرزادی ضمن برشمردن توانایی های دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه رسالت این دانشگاه را تربیت تکنسین ماهر ، آچار به دست و کارآفرین دانستند و افزودند: راه حل رفع مشکل اشتغال و  معضل بیکاری توجه بیشتر و بهتر به دانشگاه فنی و حرفه ای می باشد. وی به قدمت بیش از 50 ساله دانشگاه فنی و حرفه ای کرمانشاه اشاره داشتندو گفتند : متاسفانه در سال‌های اخیر توجه کمتری به توسعه دانشگاه شده است.
  رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در پایان صحبت هایشان به معضل اصلی جامعه در سال های اخیر که همان بیکاری ترس جوانان از اشاره داشتند و گفتند بدون شک دانشگاه فنی و حرفه ای دروازه اشتغال است و اگر بخواهیم معضل بیکاری قشر جوان را حل کنیم باید با همکاری کلیه نهادها و بخصوص صدا و سیما قابلیت های دانشگاه های فنی و حرفه‌ای را به اطلاع عموم مردم برسانیم و اولیا را جهت سوق دادن فرزندانشان برای ادامه تحصیل در هنرستان ها و سپس دانشگاه های فنی و حرفه‌ای آگاه سازی

   در ادامه جناب آقای دکتر محمدی رییس محترم آموزشکده شماره دو نیز ضمن تشکر از همکاری های مجموعه صدا و سیما در خصوص پوشش خبری فعالیت های این دانشگاه یکی از راهکارهای حل مشکلات فرهنگی و اشتغال را تولید محتوا در حوزه استارتاپ هاو در موضوع های مختلف فرهنگی ، علمی ، کارآفرینی و...دانستند .ایشان داشتن اساتید مجرب و ماهر در دانشگاه فنی و حرفه‌ای را یکی از امتیازات این دانشگاه دانستند و افزودند: دانشگاه فنی استان کرمانشاه در سال گذشته در تولید محتوا در بین کلیه دانشگاه های فنی کشور  مقام اول را کسب نموده اند . وی در خصوص رفع مشکلات موجود بیان داشتند : باید نشست های هم اندیشی با حضور دانشگاه و صدا وسیما جهت دست یابی به راهکارهایی برای رفع این معضلات برگزار شود . وی   رسالت اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای  در حوزه اشتغال  را تربیت نیروی تکنسین ماهر  دانستند و افزودند :در توسعه رشته ما ابتدا نیازسنجی می‌کنیم و بر طبق نیاز جامعه رشته‌های کاربردی جدید را ایجاد می کنیم.در ادامه این جلسه جناب آقای پروین معاونت محترم فرهنگی و دانشجویی آموزشکده شماره 1 کرمانشاه ضمن تبریک شرکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ و لبیک  گفتن مردم به فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه شرکت در انتخابات موضوع فرهنگ را جزو دغدغه‌های اصلی جامعه دانستند و افزودند :  در خصوص بکارگیری اساتید مدعو  در دانشگاه فنی و حرفه ای ، دقت و غربالگری خاصی انجام می‌شود ، چون بیشتر وقت دانشجویان با همین اساتید است . 

  در ادامه جناب رازیانی معاون محترم دانشجویی آموزشکده شماره دو درخواست کرد که تفاهم نامه ای بین دانشگاه فنی و حرفه ای و صداوسیما در سطح کشور امضا شود که در نتیجه آن کارکنان محترم صدا وسیما جهت اخذ مدارک دانشگاهی در  دانشگاه فنی و حرفه ای  به آسانی توانایی تحصیل پیدا کنند.
  در پایان این جلسه مقرر گردید جهت امضای تفاهم نامه برای ادامه تحصیل کارکنان صدا و سیما در دانشگاه فنی و حرفه‌ای و همچنین همکاری های متقابل دیگر ، پیگیری های لازم با مسئولین کشوری صداوسیما و دانشگاه فنی و حرفه ای صورت گیرد.

  نظرات کاربران